Manifestacja przeciw starszym ziemskich chełmskim i bełskim

Jan Dubielowski pisarz prowentowy starostwa lubaczowskiego manifestuje w imieniu Adama Mikołaja Sieniawskiego kasztelana krakowskiego, hetmana wielkiego koronnego, starosty rohatyńskiego, lwowskiego, lubaczowskiego oraz Żydów z Lubaczowa i Oleszyc przeciwko Hirszkowi Pietruszcze z Hrubieszowa, Moszkowi Krakowskiemu z Chełma, Pinkasowi z Lubomla oraz Marcinowi Szymkowiczowi deputatowi w sprawie wystawienia przez starszych ziemskich asygnacji do dóbr Lubaczów i Oleszyce dwukrotne wyższych niż w poprzednich latach, a w przypadku deputata w sprawie krzywd i gwałtów dokonanych w Lubaczowie podczas egzekowania asygnacji.

Archive: Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv
Fond: Przemysl castle court files (Księgi grodzkie przemyskie)
Reference Number: CGIA Lwów, Fond 13, op. 1, sp. 502, s. 1562, 1563
Language: Latin